Nieuwsbrief
SIGNAL
Wed 26.11 - 20:30

Hedwig and the Angry Inch (2001)

John Cameron Mitchell, Canada & VSA, 95’, 35mm, Engels gesproken, niet ondertiteld
i.s.m. Filmlabo

ticket: €8 (standaard) / €4 (reductie)

RESERVEER


Wigs out, time to get head! Een mislukte operatie, een gebroken hart en een rockband met meer attitude dan publiek. Deze glamrock odyssee begint in een Oost-Berlijns kraakpand en eindigt op een geïmproviseerd podium in een Amerikaanse seafood chain.

Ons titelpersonage Hedwig (half diva, half punkzangeres) vertelt haar levensverhaal in snedige monologen en genadeloos catchy nummers, ergens tussen Bowie, Brecht en botox. Wat volgt is een tour vol glitter, innerlijke breuken en bitterzoete melancholie. Haar ex, een succesvolle rockster, speelt haar songs op uitverkochte podia; Hedwig zingt ze in fastfoodbars, maar steelt evenveel harten. Onder haar peroxidepruik en theatrale bravoure schuilt een personage dat tegelijk mythisch en schrijnend menselijk is.

Gebaseerd op de cultmusical van John Cameron Mitchell (die ook regisseert en zelf in de hoofdrol schittert), is Hedwig and the Angry Inch een queer klassieker over gender, verlies en het verlangen om gezien te worden op eigen voorwaarden. Met animaties, pruiken, pruillippen en poëzie speelt Hedwig een tragikomische mokerslag in maat 4/4.

Deze vertoning wordt ingeleid door musicalfanaat Billie Thiessen. Tijdens enkele muzieknummers wordt de film flamboyant tot leven gebracht met live drag performances door Haas, Monsieur Moyenne en Young Leo.

Ism Filmlabo